Belka
Niedziela, 19 Maja 2024   imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Rekuperator - postaw na wentylację z odzyskiem ciepła

Data publikacji: 2018-09-19, Data modyfikacji: 2018-09-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Coraz bardziej popularny i stosowany w nowoczesnych oraz pasywnych budynkach – system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła przynosi naprawdę bardzo wiele korzyści mieszkańcom domu, w którym została zainstalowana. Sprawdź, jakie korzyści rekuperator może przynieść Tobie i Twojej rodzinie! Rekuperacja, czyli świeży oddech domu System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (inaczej rekuperacja) gwarantuje ciągły dopływ świeżego powietrza do wnętrz domu, przy jednoczesnym utrzymywaniu stałej temperatury w domu. System rekuperacyjny polega na tym, że specjalnie zaprojektowana sieć kanałów zbiera zużyte powietrze z większości pomieszczeń w domu i prowadzi do rekuperatora. Tam powietrze wywiewane ogrzewa swoim ciepłem powietrze, które jest świeże i zostaje nawiewane do systemu. W rekuperatorze następuje więc odzysk ciepła, jednak obydwa ciągi powietrza się ze sobą nie stykają, dzięki czemu to, które dostaje się do wnętrz domu, jest w 100% świeże. Nie tylko świeże, ale także czyste powietrze System wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła nie tylko wprowadza do wnętrz świeże powietrze z zewnątrz – zanim dostanie się ono do środka domu przechodzi przez specjalne filtry. Zatrzymują one, w zależności od swojej klasy, bakterie, wirusy, a także pyłki, nieprzyjemny zapach oraz kurz. Będzie to szczególnie ważne dla osób, które zmagają się z alergią, ponieważ we własnym domu będą mogły oddychać nieskazitelnie czystym powietrzem, pozbawionym alergenów. System rekuperacji pomaga także w walce ze smogiem. Filtry zatrzymują zdecydowaną większość pyłów, wchodzących w skład smogu. To właśnie dlatego wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cieszy się rosnącą popularnością w województwach, zmagających się ze szczególnie zanieczyszczonym powietrzem. Mniejsze rachunki za ogrzewanie! Badania pokazują, że szczelny system rekuperacji pozwala zmniejszyć rachunki za ogrzewanie w sezonie jesienno-zimowym oraz za prąd w okresie letnim. Dzieje się tak, ponieważ przy wentylacji mechanicznej, w przeciwieństwie do naturalnej – grawitacyjnej, nie trzeba otwierać okien, przez które uciekałoby ciepłe lub chłodne powietrze. W rezultacie można zmniejszyć zużywane ogrzewanie w zimie, a w lecie klimatyzacja czy wiatraki nie będą musiały chodzić non-stop.

Pełna treść wiadomości na: bloog.pl/?p=728
biblioteka-pajeczno.bloog.pl, Źródło artykułu: biblioteka-pajeczno.bloog.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    pajęczański

    Powiat pajęczański - powiat z siedzibą w Pajęcznie w województwie łódzkim (na pograniczu wyżyny Małopolskiej i Niziny Wielkopolskiej). Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Działoszyn, Pajęczno, Kiełczygłów, Nowa Brzeźnica, Rząśnia, Siemkowice, Strzelce Wielkie, Sulmierzyce.

    Obszar jest przyjazny turystom w każdym wieku i stopniu sprawności. Szczególnie zadowoleni będą Ci lubujący się w pieszym przemierzaniu nowych miejsc. Rowerzyści też nie mają prawa narzekać. Do ich dyspozycji oddano aż 4 szlaki najeżone zabytkowymi budowlami – Rezerwatów Przyrody, Jury Wieluńskiej, Przełomu Warty przez Wyżynę Wieluńską oraz Kurhanów Książęcych. Jeśli komuś to nie wystarczy, może wybrać się do rezerwatu geologicznego Węże. W tamtejszych jaskiniach można spotkać nietoperze.   

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola