Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Jaki kantor internetowy wybrać?

Data publikacji: 2018-08-30, Data modyfikacji: 2018-08-31
A A AWydrukDrukuj  
 
W sieci funkcjonuje ponad pięćdziesiąt kantorów internetowych. Oferują często znacznie atrakcyjniejsze kursy niż te dostępne w kantorach stacjonarnych czy placówkach bankowych. W którym z nich jednak wymienić pieniądze? Na co zwrócić uwagę, wybierając kantor internetowy? Serwisy wymiany walut w sieci powstały prawie dziewięć lat temu. W ciągu tego czasu branża się rozwinęła i kantory oferują już nie tylko samą usługę wymiany dolarów, euro, czy franków szwajcarskich. Obecnie niektóre z nich udostępniają usługi przelewów zagranicznych, aplikacje, wypłaty gotówkowe, szybkie wpłaty środków poprzez Pay by link i wiele innych udogodnień dla klienta. Widać już więc, że nie liczy się sama wysokość kursów. Oprócz wymienionych usług dodatkowych, które mogą być dla nas dużym ułatwieniem, warto zwrócić uwagę na wiarygodność kantoru. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na serwisy, które: długo istnieją na rynku, mają pozytywne opinie na niezależnych serwisach i forach, są Krajową Instytucją Płatniczą wg. Komisji Nadzoru Finansowego, posiadają nagrody i certyfikaty potwierdzające rzetelność, oferują usługi dodatkowe dla klientów, współpracują z największymi bankami, dzięki czemu oferują darmowe przelewy. Wymiana w kantorze internetowym powinna być realizowana szybko, najlepiej w kilkanaście minut. Przykładowo Walutomat.pl chwali się, że 93% transakcji realizuje w mniej niż 15 minut. Czas jest przecież w dzisiejszych czasach bardzo istotny. Sam wysokość kursów jest w wielu kantorach internetowych jest podobna. Spready wynoszą tutaj zaledwie kilka groszy. Nieco inną formę wymiany oferują społecznościowe platformy wymiany walut, gdzie to internauci sami ustalają wysokość kursów. Aktualne kursy euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego można sprawdzić na przykład na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/. Jeśli zatem nasz dotychczasowy kantor nie spełnia oczekiwań warto rozejrzeć się w sieci za takim, w którym możesz wymieniać, nie ponosząc dodatkowych kosztów, a przy okazji korzystać z szerokiej gamy dodatkowych funkcjonalności.

Pełna treść wiadomości na: bloog.pl/?p=679
biblioteka-pajeczno.bloog.pl, Źródło artykułu: biblioteka-pajeczno.bloog.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    pajęczański

    Powiat pajęczański - powiat z siedzibą w Pajęcznie w województwie łódzkim (na pograniczu wyżyny Małopolskiej i Niziny Wielkopolskiej). Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Działoszyn, Pajęczno, Kiełczygłów, Nowa Brzeźnica, Rząśnia, Siemkowice, Strzelce Wielkie, Sulmierzyce.

    Obszar jest przyjazny turystom w każdym wieku i stopniu sprawności. Szczególnie zadowoleni będą Ci lubujący się w pieszym przemierzaniu nowych miejsc. Rowerzyści też nie mają prawa narzekać. Do ich dyspozycji oddano aż 4 szlaki najeżone zabytkowymi budowlami – Rezerwatów Przyrody, Jury Wieluńskiej, Przełomu Warty przez Wyżynę Wieluńską oraz Kurhanów Książęcych. Jeśli komuś to nie wystarczy, może wybrać się do rezerwatu geologicznego Węże. W tamtejszych jaskiniach można spotkać nietoperze.   

     

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola