Belka
Wtorek, 19 Marca 2019   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pajęczno 2016

 
Jeden z wielu targów dla koni w Polsce, standardem są pijani handlarze oraz pomagające im dzieci „w pracy”. Brak zadaszeń gdzie zwierzęta mogłyby się ochronić przed zmienną pogodą. Konie nie są pojone i są traktowane przedmiotowo. Wielu handlarzy mnie zna i ja ich poznaje, są na targach po to by skupować konie i wywozić na rzeź, inni te konie zwożą na targ, by dobrze sprzedać np. Włochom i panoszącym się na targach, handlarzom z Rumunii. To, co się zmienia: już nie atakują człowieka z kamerą, a kij zastyga nad grzbietem konia, gdy wycelujesz w handlarza kamerę. To, co zatrważające: o upadku moralności, świadczy to, że wśród wielu gatunków mięs, sprzedawanych na targu, to największą popularnością cieszy się kiełbasa z konia. Jedzona często na miejscu lub zawieziona do domu, jako pamiątka z targu. To, co dobre: podchodzili do mnie ludzie prosząc o interwencję przy okładanym batem koniu, który stał na przykład na końcu targu. Zwracali uwagę na rany u koni i pytali, co mogą zrobić by pomóc tym biednym zwierzętom. To, co boli: spotkałam na targu znajomego koniarza, przywiózł swoje konie na sprzedaż, piękne i zadbane i absolutnie nie na rzeź, były za drogie dla handlarzy. Powiedział: On - tu nie jest tak jak mówiłaś, nic strasznego się tu nie dzieje. Ja - czy widzisz tiry, do których ładują konie? On –ale tu na targu nic się nie dzieje. Ja - widzisz te wozy rzeźnickie? On – tak, ale… Ja – czy wiesz gdzie wywiozą te konie? On - … Tłumy ludzi pokazujące na targu, koniki swoim dzieciom… Kiełbaska z konika na miejscu. Koniki zabawki, sprzęt jeździecki… Miło i przyjemnie… W tle główni bohaterowie targu, przerażone, szarpane popychane i bite polskie konie. Po załadowaniu do tirów i wozów rzeźnickich, wywiezione na śmierć. Czas z tym skończyć!

 


fwk
 
Data pliku video: 2016-05-16, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pajęczański

  Powiat pajęczański - powiat z siedzibą w Pajęcznie w województwie łódzkim (na pograniczu wyżyny Małopolskiej i Niziny Wielkopolskiej). Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Działoszyn, Pajęczno, Kiełczygłów, Nowa Brzeźnica, Rząśnia, Siemkowice, Strzelce Wielkie, Sulmierzyce.

  Obszar jest przyjazny turystom w każdym wieku i stopniu sprawności. Szczególnie zadowoleni będą Ci lubujący się w pieszym przemierzaniu nowych miejsc. Rowerzyści też nie mają prawa narzekać. Do ich dyspozycji oddano aż 4 szlaki najeżone zabytkowymi budowlami – Rezerwatów Przyrody, Jury Wieluńskiej, Przełomu Warty przez Wyżynę Wieluńską oraz Kurhanów Książęcych. Jeśli komuś to nie wystarczy, może wybrać się do rezerwatu geologicznego Węże. W tamtejszych jaskiniach można spotkać nietoperze.   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola