Belka
Środa, 20 Marca 2019   imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pajęczno / Pomoc żywnościowa. Rusza Podprogram 2017 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa

Data publikacji: 2017-08-26, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Pajęczno / Pomoc żywnościowa. Rusza Podprogram 2017 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa

Rośnie liczba gmin zaangażowanych w realizację programu Pomoc Żywnościowa, każdego roku zwiększa się też wartość paczki.

Rusza Podprogram 2017 w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. W tej edycji paczka jest większa i droższa – każdy uczestnik otrzyma 19 produktów o wartości 269 zł.

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa służy wsparciu osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Polega na udostępnianiu pomocy żywnościowej w formie paczek lub posiłków. Na realizację Programu w latach 2014 – 2020 zaplanowano środki finansowe w wysokości prawie 2,5 miliarda złotych, w większości ze środków unijnych.

Rośnie liczba gmin zaangażowanych w realizację Programu, co oznacza, że pomoc trafia do coraz większej liczby osób uprawnionych. Obecnie działaniami objęci są mieszkańcy 90 proc. gmin w Polsce.

Każdego roku zwiększa się wartość paczki: w 2014 r. wartość paczki dla jednego odbiorcy wynosiła ok. 40 zł, w 2015 r – 170 zł, w 2016 r. – 228 zł. W Podprogramie 2017 w paczce znajdą się artykuły o wartości 269 zł. Wzrosła też liczba produktów - z 5 na starcie Programu do 19 w 2017 r.

Z pomocy żywnościowej może skorzystać osoba, której dochód nie przekracza: 1268 zł – jeśli mieszka samotnie lub 1028 zł – jeśli jest osobą gospodarującą w rodzinie oraz jeżeli jednocześnie znajduje się w trudnej sytuacji (spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej) spowodowanej przez m.in. ubóstwo, sieroctwo, bezdomność czy bezrobocie.

W celu otrzymania pomocy należy zgłosić się do ośrodka pomocy społecznej w miejscu zamieszkania. Tam można złożyć oświadczenie o dochodzie, na podstawie którego OPS wystawia skierowanie. Wskazane są w nim nazwa oraz adres organizacji pozarządowej, do której należy udać się po odbiór żywności.

Można również zgłosić się bezpośrednio do lokalnej organizacji pozarządowej i złożyć oświadczenie o dochodzie.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: MRPiPS
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pajęczański

  Powiat pajęczański - powiat z siedzibą w Pajęcznie w województwie łódzkim (na pograniczu wyżyny Małopolskiej i Niziny Wielkopolskiej). Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Działoszyn, Pajęczno, Kiełczygłów, Nowa Brzeźnica, Rząśnia, Siemkowice, Strzelce Wielkie, Sulmierzyce.

  Obszar jest przyjazny turystom w każdym wieku i stopniu sprawności. Szczególnie zadowoleni będą Ci lubujący się w pieszym przemierzaniu nowych miejsc. Rowerzyści też nie mają prawa narzekać. Do ich dyspozycji oddano aż 4 szlaki najeżone zabytkowymi budowlami – Rezerwatów Przyrody, Jury Wieluńskiej, Przełomu Warty przez Wyżynę Wieluńską oraz Kurhanów Książęcych. Jeśli komuś to nie wystarczy, może wybrać się do rezerwatu geologicznego Węże. W tamtejszych jaskiniach można spotkać nietoperze.   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola