Belka
Niedziela, 24 Marca 2019   imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Twoje dane. GIODO zaprasza szkoły do udziału w programie edukacyjnym

Data publikacji: 2017-09-19, Data modyfikacji: 2017-09-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Twoje dane. GIODO zaprasza szkoły do udziału w programie edukacyjnym

GIODO zaprasza szkoły do udziału w Programie edukacyjnym „Twoje dane – Twoja sprawa”. Zgłoszenia do 29 września 2017 r.

Edukowanie dzieci i młodzieży jak mają chronić dane osobowe w realnym i w cyfrowym świecie, to jeden z celów ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”. 

Projekt jest prowadzony przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO). Trwa nabór placówek chcących uczestniczyć w VIII edycji projektu.

GIODO zachęca szkoły i placówki doskonalenia zawodowego nauczycieli do przesyłania zgłoszeń. Dzięki realizacji projektu będą one mogły poszerzyć swoją ofertę edukacyjną o treści związanej z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności, by kształtować świadome i odpowiedzialne postawy wśród uczniów.

„Program „Twoje dane – Twoja sprawa” jest jednym z najważniejszych i niezwykle potrzebnych działań edukacyjnych GIODO” – mówi dr Edyta Bielak-Jomaa, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. 
Projekt jest realizowany od 2009 roku, nauczyciele, uczniowie i rodzice, biorąc w nim udział, pokazują, w jaki sposób od najmłodszych lat można uczyć dzieci zasad ochrony danych osobowych, przekazując trudne treści podczas lekcji, pogadanek oraz przy wykorzystaniu gier i zabaw.

Program jest realizowany w dwóch etapach. Najpierw wiedzę z zakresu ochrony danych osobowych i prawa do prywatności poszerzają nauczyciele, którzy m.in. biorą udział w dwudniowej konferencji szkoleniowo-informacyjnej, podczas której GIODO przekazuje im pakiet materiałów edukacyjnych. Są to m.in. broszury informacyjne dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych, scenariusze lekcji, prezentacje multimedialne i inne pomoce dydaktyczne. Materiały te są przekazywane również radom pedagogicznym.

W kolejnym etapie nauczyciele wiedzę zdobytą podczas szkolenia GIODO upowszechniają wśród uczniów - podczas lekcji i innych niestandardowych działań.

Od ubiegłego roku uzupełnieniem są „Lekcje z GIODO”. To cykl wykładów online, prowadzonych przez ekspertów z Biura GIODO, podczas których omawiane są najbardziej interesujące zagadnienia z zakresu ochrony danych osobowych i prywatności. Dotąd odbyły się dwie takie lekcje. Pierwsza poświęcona była monitoringowi wizyjnemu, druga zaś elektronicznej dokumentacji szkolnej i jej udostępnianiu. 

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 29 września 2017 r.

Rocznie do programu przystępuje ponad 250 placówek, które podejmują różne działania edukacyjne na rzecz upowszechniania wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności. Statystycznie rocznie Program realizuje ok. 4 tys. nauczycieli oraz 30 tys. uczniów w całej Polsce, którzy angażują społeczność szkolną i środowisko lokalne, aby idea ochrony prywatności i danych osobowych stanowiła ważny element edukacji szkolnej i pozaszkolnej.

, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  pajęczański

  Powiat pajęczański - powiat z siedzibą w Pajęcznie w województwie łódzkim (na pograniczu wyżyny Małopolskiej i Niziny Wielkopolskiej). Został reaktywowany w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Działoszyn, Pajęczno, Kiełczygłów, Nowa Brzeźnica, Rząśnia, Siemkowice, Strzelce Wielkie, Sulmierzyce.

  Obszar jest przyjazny turystom w każdym wieku i stopniu sprawności. Szczególnie zadowoleni będą Ci lubujący się w pieszym przemierzaniu nowych miejsc. Rowerzyści też nie mają prawa narzekać. Do ich dyspozycji oddano aż 4 szlaki najeżone zabytkowymi budowlami – Rezerwatów Przyrody, Jury Wieluńskiej, Przełomu Warty przez Wyżynę Wieluńską oraz Kurhanów Książęcych. Jeśli komuś to nie wystarczy, może wybrać się do rezerwatu geologicznego Węże. W tamtejszych jaskiniach można spotkać nietoperze.   

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola